Close
Shopping Cart
1 x $225.00
Subtotal $225.00

Pasiūlymų komplektai

Istorijos pažintinis takas

Trukmė 7.5 val.
Atstumas 26 km
Lankytinų vietų skaičius 8
Kelionės eiga
  1. Burbiškio dvaras
  2. „Laimės Žiburys“ - Jono Biliūno kapas ir paminklas ant Liudiškių kalvos
  3. Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė
  4. Rašytojos Bronės Buivydaitės memorialinis namas – muziejus
  5. Poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelė
  6. Siaurojo geležinkelio stoties muziejus
  7. Šeimynišklėlių (Vorutos) piliakalnis
  8. Rašytojo Jono Biliūno sodyba - muziejus
Žemėlapis

Maršrutas automobiliu: lankytojų centras – Rubikiai

Trukmė 8 val.
Atstumas 52 km
Lankytinų vietų skaičius 12
Anykščių rajonas per dieną

Maršruto pradžia - Anykščių regioninio parko direkcija, kur siūlome aplankyti modernią interaktyvią ekspoziciją. Pasirinkę keliauti šiuo maršrutu aplankysite Rubikių ežeryną. Rubikių ežeras išskirtinis ne tik savo dydžiu, bet ir 16 salų, kurios turi įdomius pavadinimus: Bučinė, Varnagrotė, Pertako ir t.t. Rubikių ežeras jungiasi su Dusyno, Limino ir Mūšėjaus ežerais.

Ežeryno panoramą galėsite apžvelgti nuo 15 metrų aukščio apžvalgos bokšto Bijeikių kaime.

Keliaujant siūlome aplankyti vienus iš saugomų Anykščių regioninio parko medžių: Žažumbrio ąžuolą ir Buivydų uosį; Bijeikių, Buivydų, Liudiškių, Piliakalnio, Rubikių piliakalnius; Burbiškio dvarą; J. Biliūno kapą „Laimės žiburį“ ir kt.

Žemėlapis

Anykščių rajono ąžuolų takas

Trukmė 8 val.
Atstumas 89 km
Lankytinų vietų skaičius 4
Anykščių rajonas per dieną
Kelionės eiga
  1. ARP lankytojų centras – Elmės ąžuolas, 14 km
  2. „ARP lankytojų centras – Anykščių šilelio saugomi medžiai, 14,4 km
  3. ARP lankytojų centras – Pavarių liepa ir Variaus ąžuolas, 16 km
  4. ARP lankytojų centras – Žažumbrio ąžuolas ir Buivydų uosis, 45 km
  5. ARP lankytojų centras – Elmės ąžuolas
ARP lankytojų centras – Elmės ąžuolas

Maršrutą sudaro medinis takas, asfalto kelias, žvyrkelis, miško keliukai.

Nuo Anykščių regioninio parko direkcijos keliaukite link J.Biliūno gatvės ir sukite į kairę. Važiuokite maždaug 900 m, tada sukite į kairę Niūronių link. Nuvažiavę maždaug 1,5 km pamatysite nuorodą link Lašinių kaimo, pasukite. Važiuokite tiesiai apie 2,5 km. Privažiavę sankryžą (orientyras prie posūkio į dešinę – ženklas, įspėjantis atsargiai elgtis su ugnimi miške). Sukite į dešinę ir laikydamiesi dešiniau važiuokite maždaug 1,7 km miško keliu. Privažiuosite miško aikštelę, nuo čia laikykitės dešiniau ir vesdamiesi dviračius netrukus pasieksite įspūdingą šešiakamienį Elmės ąžuolą. Atgal grįžkite tuo pačiu keliu.

ARP lankytojų centras – saugomi Anykščių šilelio medžiai

Maršrutą sudaro medinis takas, asfalto kelias, miško keliukai. Maršruto pusiaukelėje Medžių lajų takas.

Nuo lankytojų centro keliaukite iki „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo tako“. Sukite į kairę ir važiuokite taku iki jo pabaigos, maždaug 3,5 km. Užsivedę dviračius į kalną ir truputį pavažiavę tiesiai dešinėje dairykitės medinio ženklo „Šventosios takas“. Taką žymi žali skrituliai ant medžių kamienų. Keliaudami taku aplankysite Uoksinę pušį bei Pušį Šventosios pažintiniame take. Tako pabaigoje – Puntuko akmuo, netoliese A.Vienuolio aprašyti Šventieji ąžuolai. Medžių lajų viršūnių aukštyje pasivaikščioti kviečia netoliese esantis Medžių lajų takas. Pasigrožėję Anykščių šielio vertybėmis atgal grįžkite asfaltuotu dviračių taku. važiuokite maždaug 3 km, tuomet leiskitė į „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo taką“. Grįžkite iki Anykščių RP lankytojų centro.

ARP lankytojų centras – Pavarių liepa ir Variaus ąžuolas

Maršrutą sudaro medinis takas, asfalto kelias, žvyrkelis, miško keliukai.

Pasiekę „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo taką“ sukite į dešinę ir keliaukite taku maždaug 1,7 km iki jo pabaigos. Pasiekę Šeimyniškėlių gatvę sukite į kairę ir važiuokite 3 km iki nuorodos link Pavarių akmens, pasukite į dešinę. Kairėje keliuko pusėje Pavarių akmuo, dešinėje, už maždaug 130 m – Pavarių liepa. Grįžkite į pagrindinį kelią ir važiuokite dar maždaug 500 m, pravažiavę tiltą iš karto sukite į kairę. Važiuokite visą laiką tiesiai miško keliuku iki pasiekiste Šventosios upę. Kadangi vasarą čia gana aukšta augmenija, iki Variaus ąžuolo siūlome vestis dviračius ir naudotis navigacijos priemonėmis. Variaus ąžuolo koordinatės: (WGS) 55.5609, 25.09013.

ARP lankytojų centras – Žažumbrio ąžuolas ir Buivydų uosis

Maršrutą sudaro asfalto keliai, žvyrkeliai, lauko keliai.

Nuo Anykščių RP lankytojų centro keliaukite link J.Biliūno gatvės ir sukite į dešinę, už 600 metrų į kairę (į Liudiškių gatvę). Važiuokite maždaug 14,5 km šiuo keliu. Pasiekę sankryžą sukite į kairę (Utenos link) ir važiuokite maždaug 5,7 km, tada vėl sukite į kairę (Mačionių link). Važiuokite tiesiai, kol pamatysite nuorodą „Buivydų piliakalnis“ (šalia piliakalnio auga Buivydų uosis). Pasukę link piliakalnio važiuokite keliuku iki įvažiavimo į sodybą. Nuo čia siūlome vestis dviratį, laikytis kairiau ir naudojantis navigacijos priemonėmis pasiekti tikslą. Buivydų uosio koordinatės: (WGS) 55.462236, 25.319019.

Grįžę atgal iki pagrindinio kelio toliau važiuokite Mačionių link, nuvažiavę maždaug 3 km sukite į Burbiškio pusę. Važiuokite tiesiai apie 12 km. Pasiekę Keblonis sukite į dešinę ir nuvažiavę maždaug 1,5 km dairykitės keliuko kairėje. Pasukite į jį, netrukus pasiekiste sankryžą su siauruko bėgiais. Sukite į kairę ir šalia bėgių keliaudami maždaug 1 km pasieksite Žažumbrio ąžuolą. Grįžę atgal iki asfalto kelio sukite į dešinę ir važiuokite tiesiai pro Keblonis Anykščių link. Pasiekę T formos sankryžą, sukite į dešinę ir važiuokite tieisiai iki kitos T formos sankryžos, vėl sukite į dešinę ir maždaug už 600 m pasieksite Anykščių RP lankytojų centrą.

Žemėlapis

Anykščių šilelis

Trukmė 4 val.
Atstumas 14 km
Lankytinų vietų skaičius 7
Kelionės eiga
  1. Karalienės liūnas
  2. Puntuko brolis
  3. Uoksinė pušis
  4. Šlavės atodanga
  5. Lajų takas
  6. Puntuko akmuo
  7. Šventieji ąžuolai

Anykščių šilelis prasideda nuo pietinių Anykščių miesto ribų ir tęsiasi neplačia (apie 1 km pločio) juosta abipus Šventosios beveik 9 km Kurklių miestelio link. Anykščių šilelio kraštovaizdžio draustinis įsteigtas išsaugoti raiškų asociacinį Anykščių šilelio kraštovaizdį, Šventosios upės slėnį su atodangomis, Puntuko ir Puntuko brolio rieduliais, šaltiniu „Karalienės liūnas“, Šventaisiais ąžuolais...

Žemėlapis

Pažink Anykščių kraštą dviračiu

Trukmė 5 val.
Atstumas 15 km
Lankytinų vietų skaičius 13
Kelionės eiga
  1. Siauruko muziejus
  2. Rašytojo A. Žukausko-Vienuolio memorialinis namas-muziejus
  3. Šventosios kairiojo kranto sveikatingumo takas
  4. Anykščių miesto kempingas „Po žvaigždėm“
  5. Stovyklavietė „Dainuvos slėnis“
  6. Anykščių šilelis
  7. Šlavės atodanga
  8. Puntuko akmuo
  9. Šventieji ąžuolai
  10. Lynų tiltas
  11. Stovyklavietė „3 km“
  12. Pušis Šventosios pažintiniame take
  13. Uoksinė pušis
Žemėlapis

Pažink Anykščių kraštą dviračiu (ištvermingiems)

Trukmė 11 val.
Atstumas 31 km
Lankytinų vietų skaičius 10

Anykščiai – kur kelią angelai parodo....

Kviečiame aplankyti Angelų muziejų ir dar ne mažiau kaip penkias kitas šiame lankstinuke pažymėtas Anykščių krašto vietas. Visur paprašykite apsilankymą patvirtinti spaudu ir Angelų muziejuje atsiimkite išskirtinę dovaną!

Kelionės eiga
  1. Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte

    Iš kurios pusės beatvyktumėte į Anykščius, Jus pasitiks miesto puošmena – neogotikinė Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia. Užkopę 33 metrus į aukščiausios Lietuvos bažnyčios bokšto apžvalgos aikštelę pamatysite nuostabią Anykščių apylinkių panoramą ir rasite Angelą, saugantį bažnyčios papėdėje įsikūrusio miesto gyventojų namus. Kūrinio autorė – stiklo dailininkė Justė Kamarauskaitė.

  2. Rašytojos Bronės Buivydaitės memorialinis namas-muziejus

    Ar pastebėjote priešais bažnyčią, tarp senų obelų, baltomis langinėmis šviečiantį žalią namą? Čia savo šeimos ir XX a. pradžios Anykščių gyvenimo istorijas talentingai papasakojo rašytoja Bronė Buivydaitė – Tyrų Duktė (1895–1984) beletrizuotų prisiminimų knygose „Pro vaikystės langą“ ir „Vargai vartus kilnoja“. Aplankykite istoriniuose namuose veikiantį B. Buivydaitės muziejų, suraskite skulptūrų ir senųjų lietuviškų gėlių sode skulptoriaus Osvaldo Neniškio kūrinį „Angelų vartai“.

  3. Coffee Hill

    Pasidairius po vaizdingas Anykščių apylinkes, smagu pasivaikščioti po miestą, malonioje aplinkoje išgerti puodelį kavos. Coffee Hill‘ as – tai vieta, kur galima susitikti su draugais ir pasimėgauti tik Anykščiuose ruošiama angeliško skonio kava!

  4. Dainuvos nuotykių slėnis

    Mėgstate aktyvias pramogas? Tiesiog nenustygstate vietoje? Jūsų laukia Dainuvos nuotykių slėnis: 6 skirtingo sudėtingumo trasos (13 m. aukščio), skrydis per Šventąją (300 m), Big Swing sūpynės, dvi trasos vaikams (iki 140 cm ūgio) ir paslaptingas nuotykių angelas! Kūrinio autorė jaunoji tekstilininkė Indrė Milašiūtė.

  5. Labirintų parkas

    Labirintų parkas patiks ir mažam ir dideliam! Čia galėsite išbandyti savo laimę bei orientavimosi įgūdžius. Jūsų laukia keturi skirtingi labirintai, vaikų žaidimo aikštelė, mini golfas bei kitos pramogos. Ypatinga šio sezono naujiena – Apverstas namas! Ar tiki magija, esi pasiruošęs išbandymams, nori pajusti naujų potyrių, galėtum vaikščioti ant lubų? O skristi šalia labirintų Angelo? Kūrinio autorius skulptorius Marijus Petrauskas.

  6. Viežbutis „Nykščio namai”

    Pramogaudami tikriausiai išalkote? Ne bėda – užsukite į restoraną „Nykščio namai”, kuris įsikūręs šalia „Laimės žiburio“. Senoviniais lietuviškais patiekalais garsėjantis restoranas maloniai kviečia Jus papietauti ar praleisti vakarą jaukioje aplinkoje, įvertinti tikrą bajorišką virtuvę. Skaniai ir sočiai pavalgę būtinai pasimėgaukite išskirtinio skonio desertu, kuriuo mielai pasilepintų net angelai!

  7. „Cosmos“ paukščių takas

    Veidrodžių kambarys nukels Jus į beribį kosmosą! Patirkite begalybės pojūtį, susipažinkite su žvaigždėmis iš arti. Suraskite NASA nuotrauką, kurioje užfiksuotas neįprastai švytintis ūkas „Sniego angelas“. Įspūdingasis ūkas švyti beveik už 2 tūkst. šviesmečių nuo Žemės, o jo skersmuo – keletas šviesmečių.

  8. Rašytojo Jono Biliūno sodyba - muziejus

    Kas gi tas Jonas Biliūnas, palikęs vos 28­erių metų pėdsaką Lietuvos istorijoje, bet tapęs viena iš ryškiausių Anykščių krašto asmenybių? Apsilankę muziejuje geriau pažinsite žmogų, kurio dėka dažnas iš mūsų net ir po šimto metų nuo jo gyvento laiko daromės jautresni, geresni, atsakingesni... Trobos stancijoje išvysite Biliūnų giminės išsaugotą, šiluma spinduliuojantį šventą paveikslą, kuriame vaizduojami keturi angelai prie Kristaus.

  9. Arklio muziejus

    Kai būdami Niūronyse pajusite kepamos duonos kvapą, užsukite į Arklio muziejaus etnografi nes aukštaičių sodybas. XIX amžių menančios gryčių sienos alsuoja ramybe, kviečia atsisėsti, pamiršti mums įprastas technologijas, bėgantį laiką. Čia laikas sustoja. Čia virš stalo kabančiam sode supasi gerosios namų dvasios, ramina iš senų paveikslų žvelgiančios šventųjų akys... Angelai sargai šypsosi iš paveikslėlių nuo sienų, skleidžia sparnus virš langų prisegtose karpyto popieriaus užuolaidėlėse.

    Karpinių autorė Rita Matiukaitė-Vasiliauskienė.

  10. Angelų muziejus

    Sakralinio meno centras - sėkmingai įveikę visą Angelų kelio maršrutą atvykote į Angelų muziejų! Čia Jus pasitinka gausybė profesionalių menininkų ir liaudies meistrų sukurtų angelų: linksmų, susimąsčiusių, saugančių. Tik čia rasite paslaptingą Angelų pašto dėžutę. Juk angelai išpildo visus norus… Turiningą viešnagę Anykščių krašte užbaigsite apžiūrėdami unikalią monsinjoro Alberto Talačkos dailės kūrinių kolekciją.

Žemėlapis

Kulinarinis Anykščių kraštas

Trukmė 11 val.
Atstumas 31 km
Lankytinų vietų skaičius 10

Koks patiekalas yra pats anykštėniškiausias iš visų? Leiskis į skanaus maisto kelionę!

Kelionės eiga
  1. Anykščių krašto žolelių mišiniai, gilių kava

    Lietuvos tautinio paveldo produktas. Anykščių krašto vaistažolės turi gerą vardą įvairiuose Lietuvos miestuose, parduodamos mugėse, vaistinėse ir ekoparduotuvėse Ramūno Daugelavičiaus renkamos vaistažolės, gaminami mišiniai, gilių ir kiaulpienių šaknų kava 2010 metais sertifikuoti kaip Tautinio paveldo produktai. O štai 2014 metais gavome kokybės ženklą - saugomos teritorijos - Anykščių regioninio parko produkto ženklą. Šis ženklas reiškia, kad ženklo turėtojas veiklą vykdo saugomoje teritorijoje ir savo veikla nepažeidžia saugomų vertybių, turi etnografiniam regionui būdingus produktus.

  2. Juodųjų serbentų natūralus vynas „Voruta“

    Tai Lietuvos tautinio paveldo ir Europos kulinarinio paveldo tinklo sertifikuotas produktas. Natūralus juodųjų serbentų vynas pradėtas gaminti praėjusio amžiaus trečiajame dešimtmetyje, vadovaujant Baliui Karazijai. Rubino spalvos ir ryškaus juodųjų serbentų aromato ir skonio vynas mėgstamas iki šių dienų. Pusiau saldus juodųjų serbentų vynas gaminamas pagal klasikinę vynų gamybos technologiją, pripažintas Lietuvos tautiniu paveldu. 2007 m. konkurse „Lietuvos Metų Gaminys 2007“ apdovanotas aukso medaliu. 2009 metais tarptautiniame konkurse Ukrainoje „Jalta. Zolotoj grifon-2009“ apdovanotas aukso medaliu.

  3. Maisto edukacinės programos "Pasagėlėje"

    Lietuvių virtuvę bei nuo jos neatsiejamus papročius su artimųjų ar draugų kompanija siūlome smagiai pažinti „Pasagėlės“ klėtyje! Pasiūlysime tik Jums skirtą vakaronę apie didžiųjų metų švenčių ar krikštynų ir vestuvių tradicijas. Smagiai su bičiuliais išmokite gaminti bulvių bei mėsos patiekalus.

    Lietuvos gastronominio paveldo pažinimas:

    - Mėsos ruošimas – tikro vyro pareiga!
    - Bulvių valgių ruošimas
    - Sūris senovėje ir dabar

  4. Kavinė "Pasagėlė"

    Prie pat Anykščių, Niuronyse, greta „Arklio muziejaus“, esanti „Pasagėlė“ keitėsi kasmet. Mes čia ne apie mūsų sodybos akmenis, apaugančius samanomis ir atrodančius tarsi buvusius čia šimtus metų…

Žemėlapis

Mėgstamiausias maršrutas

Trukmė 6 val.
Atstumas 15 km
Lankytinų vietų skaičius 6
Kelionės eiga
  1. Medžių lajų takas

    Medžių lajų takas – tai pirmasis takas Baltijos valstybėse ir visoje Rytų Europoje, kur galima pasivaikščioti medžių lajų lygyje. Kompleksą sudaro: informacinis centras, Medžių lajų takas ir apžvalgos bokštas. Originalus architektūrinis sprendimas: apžvalgos bokšto architektūros motyvu pasirinkta Lietuvos etnokultūrinio regiono Aukštaitijos tautinė juosta. Fasaduose dominuoja juostos motyvas iš rombų.

    Medžių lajų tako kompleksas yra Anykščių šilelyje. Palyginti nedidelis miškas yra vienas garsiausių Lietuvos miškų. Anykščių šilelį išgarsino žymus Lietuvos poetas Antanas Baranauskas. Jis 1858–1859 metais parašė poemą „Anykščių šilelis“. Keliaujant Medžių lajų taku Jus lydės ištraukos iš „Anykščių šilelio“. Nuo informacinio centro iki Medžių lajų tako pradžios 6 pažintinės stotelės, skirtos susipažinti su medžiais bei su gamtos ir kultūros vertybe Puntuko akmenimi.

    Pageidaujantys lankytojai gali užsisakyti pažintinę programą „Anykščių šilelis: miškas kitaip“ (paslauga teikiama lietuvių, anglų ir rusų kalbomis).

    Medžių lajų takas tęsiasi 300 m ir tolygiai kyla iki 21 m aukščio virš žemės. Tako pabaigoje apžvalgos bokštas, kurio apžvalgos aikštelės aukštis – 34 metrai. Čia galima apžvelgti apdainuotąjį Anykščių šilelį, pasigrožėti Šventosios upės vingiais, tolumoje pamatyti aukščiausios Lietuvoje Šv. Mato bažnyčios bokštus… Medžių lajų tako statyboms sunaudota 395 tonos metalo ir 1500 m3 betono.

    Medžių lajų tako kompleksą administruoja Anykščių regioninio parko direkcija.

  2. Apverstas namas

    Slidžių ir snieglenčių nuoma Anykščiuose ant Kalitos kalno.

    Inventorių galite išsinuomoti vienai ar kelioms valandoms.

    Slidinėjimo inventoriaus nuoma:

    Kalno g. 16
    +370 690 22548

    Nuomos punktas dirba kalitos kalno darbo valandomis.

  3. Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

    Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, statyta 1899–1909 m., – ryškiausias Anykščių panoramos akcentas. Anykščių bažnyčia – aukščiausia Lietuvoje, jos bokštai siekia 79 m.(iki I pasaulinio karo buvo 84 m) Bažnyčioje gausu meno paminklų: stiklo blokų vitražas „Šv. Matas“ (autorė A.Mackėlaitė), granitinis vyskupo A.Baranausko biustas (autorius H.Rudzinskas), kunigo K.Sirvydo biustas (skulptorius J.Meškelevičius), kunigo K.Kairio bareljefas (skulptorius L.Žuklys).

    Bažnyčios šventoriuje galima pasigrožėti originaliomis dažyto medžio kryžiaus kelio stotimis (autorius R.Idzelis), paminklu žymiųjų anykštėnų tėvams atminti (skulptorius A.Kmieliauskas). Raudonų plytų ir aukštų skliautų bažnyčia sutalpina daug anykštėnų maldų, saugo nemažai meno paminklų.

  4. „Cosmos“ Paukščių Takas

    Veidrodžių kambarys nukels Tave į beribį kosmosą! Patirk begalybės pojūtį, susipažink su žvaigždėmis iš arti.

    Tai unikali ir vienintelė vieta Baltijos šalyse, kur galima panirti į kosmosą, sustoti akimirkai ant galaktikos krašto ir pažvelgti į begalę žvaigždžių.

    Veidrodžių, šviesų ir muzikos pagalba sukuriama begalinės erdvės iliuzija, į kurią kviečiame pasinerti ir Jus.

    Darbo laikas: darbo ir švenčių dienomis - 10:00 - 20:00 val.

    Kaina:

    Saugusiems - 3 EUR;

    Vaikams iki 12 metų - 1,5 EUR;

  5. Anykščių menų inkubatorius – menų studija

    Anykščių menų inkubatorius – menų studija (AMI) – pirmasis Aukštaitijos regiono inkubatorius, įsikūręs senosios Anykščių dvarvietės teritorijoje, šalia Anykštos upelio, buvusioje mokykloje, kurioje kadaise dirbo net pats Antanas Vienuolis – Žukauskas. Inkubatoriuje reziduoja 13 menininkų – grafikos dizaineriai, fotografai, natūralios kosmetikos gamintojos, amatininkai, taikomosios tekstilės dizaineriai, stiklo bei keramikos dizainerė. Inkubatoriuje galima apsilankyti rezidentų dirbtuvėse bei įsigyti jų sukurtų gaminių.

    Taip pat inkubatoriaus patalpose veikia parodų erdvė, vyksta įvairūs mokymai, renginiai, vykdomos edukacinės programos (kvapų terapija, lūpų balzamo gaminimas, amato demonstravimas, tapyba ant šilko).

    Paslaugos, konferencijos, renginiai

    Anykščių menų inkubatoriuje galima išsinuomoti sales konferencijoms, kūrybinėms dirbtuvėms, mokymams bei įvairiems renginiams.

    Didžioji AMI salė. 355m2 ploto. Priklausomai nuo užsakovų poreikių erdvę galima pritaikyti pagal poreikius: 300 sėdimų vietų (sėdimų vietų skaičių galima didinti arba mažinti), erdvėje gali būti ir staliukai, mobili scena sudedama iš podestų.

    Mažoji AMI salė. 78m2 ploto. Priklausomai nuo užsakovų poreikių erdvę galima pritaikyti pagal poreikius: 60 sėdimų vietų, erdvėje gali būti ir stalai. Salė puikiai tinka mokymams, seminarams rengti.

  6. VR virtuali realybė

    HTC vive virtualios realybės pramogos jau ir Lietuvoje!

    Susitikime Anykščiuose, adresu J.Biliūno g. 53 , Anykščių menų inkubatoriuje!

Žemėlapis

Pėsčiųjų žygis

Trukmė 3 val.
Atstumas 10 km
Lankytinų vietų skaičius 5
Kelionės eiga
  1. Šeimyniškėlių piliakalnis, Voruta

    Šeimyniškėlių piliakalnis, vadinamas Voruta, yra šiauriniame Anykščių pakraštyje, prie kelio į Rokiškį. Piliakalnis įrengtas aukštumos kyšulyje, kurio šiaurės vakarų papėde teka Varelis, o pietrytine – Volupis.

    Piliakalnio aikštelė - 80 m ilgio, 35 m pločio pietrytiniame gale ir 23 m - šiaurės vakariniame. Aikštelės plotas - apie 3000 m². Pietrytinėje pusėje supiltas 5 m aukščio, 15 m pločio pylimas. Priešingoje aikštelės pusėje yra 2 m aukščio, 12 m pločio pylimas. Piliakalnis iš abiejų pusių ties pylimais nuo likusios aukštumos dalies atskirtas grioviais, už kurių įrengti papiliai. Piliakalnio šlaitai statūs, 12–15 m aukščio. Į vakarus nuo piliakalnio yra 2 ha plotą užimanti XIII–XIV a. gyvenvietė, už jos - XIII–XVIII a. senkapis.

    1990–2005 m. archeologas Gintautas Zabiela ištyrė visą piliakalnio aikštelę, padarė abiejų pylimų ir šlaitų pjūvius. Aptikta pilies įtvirtinimų ir pastatų liekanų, židinių, įvairių XIII–XIV a. radinių, žiestos keramikos, gyvulių kaulų. Nustatyta, kad piliakalnyje stovėjo stipri medinė pilis, pastatyta XIII a. iki tol negyvenamoje vietoje ir perstatyta XIV a.

    Dendrochronologinių tyrimų duomenimis, piliakalnis buvo įrengtas 1232 m. Jis siejamas su vienintele žinoma karaliaus Mindaugo pilimi Voruta. 1251 m. Vorutos pilyje Mindaugas, remiamas Livonijos Ordino, apsigynė nuo savo konkurento Tautvilo puolimo.

    Šiuo metu Šeimyniškėlis yra vienintelis pilnai ištirtas piliakalnis Lietuvoje ir vienas labiausiai tyrinėtų visame Rytų Pabaltijyje.

    DARBO LAIKAS:

    gegužę–birželį: darbo dienomis nuo 10 iki 17 val., šeštadieniais nuo 10 iki 19 val., sekmadieniais nuo 10 iki 18 val.; liepą–rugpjūtį: darbo dienomis nuo 10 iki 18 val., savaitgaliais nuo 10 iki 19 val.; rugsėjį: darbo dienomis nuo 10 iki 17 val., šeštadieniais nuo 10 iki 19 val., sekmadieniais nuo 10 iki 18 val.; spalį: darbo dienomis nuo 10 iki 17 val., šeštadieniais nuo 10 iki 18 val., sekmadieniais nuo 10 iki 17 val.; šaltuoju metų laiku (nuo lapkričio iki balandžio) – tik susitarus iš anksto mob. 8 610 00 421.

    EKSKURSIJOS IR KITŲ PASLAUGŲ KAINOS:

    po Šeimyniškėlių kompleksą: 3 € (moksleiviams, studentams ir pensininkams – 2 €), šeimos bilietas (taikomas 4-7 asmenų grupei, susidedančiai iš 1-2 suaugusiųjų ir 2-6 asmenų nuo 7 iki 18 metų) – 9 €; edukacinė programa Šeimyniškėlių komplekse: 4 € (moksleiviams – 3 €); istoriniai žaidimai: 2 € (moksleiviams, studentams, pensininkams – 1,50 €); fotografavimas ir filmavimas ekspozicijose bei muziejaus teritorijoje komerciniais tikslais (1 val.) − 30 €.

  2. Slidinėjimo mėgėjams – kalnų slidinėjimo centras „Kalita“.

    Nubanguojančios į tolumas, su šilais susiliejančios kalvos ir kalvelės, supa prie Šventosios ir Anykštos santakos įsikūrusius Anykščius. Iš visų kalvelių labiausiai išsiskiria bene aukščiausiai rytiniame miesto pakraštyje iškilusi

    Kalitos kalva, kur, pasak A.Vienuolio, kadaise buvęs bajoro Nykščio dvaras. Jau keleri metai ši vieta kalno šlaite slidininkų ypač mėgiama. Pabandžiusiems kalnų slidinėjimą suprantamas jausmas, kad šiai pagundai sunku atsispirti. Kalvų masyvas užima apie 500 m ir 300 m dydžio plotą. Slidinėjimo trasos ilgis – 250 m, aukščio skirtumas – 40 m. Aktyviam poilsiui žiemą čia parengiamos ir veikia kelios įvairių sudėtingumų kalnų slidinėjimo trasos su 2 keltuvais. Tamsiuoju paros metu trasos apšviečiamos. Vaikams ir pradedantiems gelbsti slidinėjimo instruktorius. Vietoje galima išsinuomoti reikiamą slidinėjimui inventorių, pailsėti ir pasimėgauti arbatos puodeliu lauko kavinukėje.

  3. Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

    Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, statyta 1899–1909 m., – ryškiausias Anykščių panoramos akcentas. Anykščių bažnyčia – aukščiausia Lietuvoje, jos bokštai siekia 79 m.(iki I pasaulinio karo buvo 84 m) Bažnyčioje gausu meno paminklų: stiklo blokų vitražas „Šv. Matas“ (autorė A.Mackėlaitė), granitinis vyskupo A.Baranausko biustas (autorius H.Rudzinskas), kunigo K.Sirvydo biustas (skulptorius J.Meškelevičius), kunigo K.Kairio bareljefas (skulptorius L.Žuklys).

    Bažnyčios šventoriuje galima pasigrožėti originaliomis dažyto medžio kryžiaus kelio stotimis (autorius R.Idzelis), paminklu žymiųjų anykštėnų tėvams atminti (skulptorius A.Kmieliauskas). Raudonų plytų ir aukštų skliautų bažnyčia sutalpina daug anykštėnų maldų, saugo nemažai meno paminklų.

  4. Apverstas namas

    Slidžių ir snieglenčių nuoma Anykščiuose ant Kalitos kalno.

    Inventorių galite išsinuomoti vienai ar kelioms valandoms.

    Slidinėjimo inventoriaus nuoma:

    Kalno g. 16
    +370 690 22548

    Nuomos punktas dirba kalitos kalno darbo valandomis.

Žemėlapis

Dvasingasis Anykščių kraštas

Trukmė 4.5 val.
Atstumas 20 km
Lankytinų vietų skaičius 5
Kelionės eiga
  1. Šv. Aleksandro Nevskio cerkvė

    Pirmoji stačiatikių šventovė Anykščiuose buvo pastatyta XVI a. pr. Didžiosios Lietuvos kunigaikštienės, Lenkijos karalienės Jelenos rūpesčiu. Pasibaigus 1487 – 1494 m. rusų – lietuvių karui, susitaikymo tarp dviejų valstybių vardan, ji susituokė su Lietuvos didžiuoju kunigaikščiu Aleksandru ir tapo visų stačiatikių Lietuvoje globėja. Į dabartinę cerkvę, pastatytą už valstybės iždo bei tikinčiųjų suaukotus pinigus, Anykščių krašto stačiatikiai įžengė 1873 m.

  2. Anykščių Šv. Apaštalo evangelisto Mato bažnyčia

    Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčia, statyta 1899–1909 m., – ryškiausias Anykščių panoramos akcentas. Anykščių bažnyčia – aukščiausia Lietuvoje, jos bokštai siekia 79 m.(iki I pasaulinio karo buvo 84 m) Bažnyčioje gausu meno paminklų: stiklo blokų vitražas „Šv. Matas“ (autorė A.Mackėlaitė), granitinis vyskupo A.Baranausko biustas (autorius H.Rudzinskas), kunigo K.Sirvydo biustas (skulptorius J.Meškelevičius), kunigo K.Kairio bareljefas (skulptorius L.Žuklys).

    Bažnyčios šventoriuje galima pasigrožėti originaliomis dažyto medžio kryžiaus kelio stotimis (autorius R.Idzelis), paminklu žymiųjų anykštėnų tėvams atminti (skulptorius A.Kmieliauskas). Raudonų plytų ir aukštų skliautų bažnyčia sutalpina daug anykštėnų maldų, saugo nemažai meno paminklų.

  3. Apžvalgos aikštelė Anykščių Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčios bokšte

    Šv. Mato bažnyčios apžvalgos aikštelė įrengta 33 metrų aukštyje, dešiniajame bažnyčios bokšte. Užlipę 186 laipteliais, lankytojai gali mėgautis nuostabia Anykščių apylinkių panorama ir sužinoti istorinių faktų apie bažnyčią ir jos kilmę. Vasaros metu lankytojai taip pat gali naudoti monoklį, norėdami apžiūrėti toli esančius objektus.

    • Darbo laikas:

    • Gegužė – Rugsėjis: I-VII 10:00 - 17:00
    • Spalis – Lapkritis: I-VII 10:00 -17:00
    • Gruodis – Balandis: I-IV 10:00 - 17:00, V-VI 10:00 - 16:00.

    Paskutiniai lankytojai įleidžiami likus 20 min. iki darbo laiko pabaigos.

  4. Poeto ir vyskupo Antano Baranausko klėtelė

    Poeto ir vyskupo Antano Baranausko (1835–1902) klėtelė. Šioje klėtelėje XIX a. viduryje 24-erių metų poetas A. Baranauskas parašė himną Lietuvos praeičiai – poemą „Anykščių šilelis“. Pastogėje, iš kurios pasklido geriausiai pasaulyje žinomas lietuvių literatūros kūrinys, dabar saugomi ir eksponuojami autentiški A. Baranausko ir jo šeimos baldai, buities daiktai, knygos.

    Plačiau apie muziejų: www.baranauskas.lt

  5. Troškūnų Švč. Trejybės bažnyčia ir bernardinų vienuolynas

    Troškūnų dvaro savininkas Vladislovas Sakalauskas 1696 m. į miestelį pakvietė vienuolius bernardinus bei inicijavo naujos bažnyčios statybą, pagal architekto M. Knakfuso projektą. Bažnyčia pastatyta XVIII a. pab., viduje yra malonėmis garsėjantis Švč. Mergelės Marijos – Rožinio karalienės paveikslas. Šalia bažnyčios įsikūręs tame pačiame amžiuje statytas vienuolynas.

Žemėlapis

Nuo Anykščių iki Kavarsko

Trukmė 5 val.
Atstumas 53 km
Lankytinų vietų skaičius 7

Žiedinis pusdienio automobilių maršrutas. Maršrutą sudaro asfaltuotas kelias, žvyrkeliai. Maršruto ilgis 53 km.

Kelionės eiga

Maršruto pradžia - Anykščių regioninio parko direkcija, kur siūlome aplankyti modernią interaktyvią ekspoziciją.

Nuo Anykščių regioninio parko direkcijos važiuokite link J.Biliūno gatvės, sukite į kairę. Važiuokite tiesiai, pravažiavę tiltą per Šventąją, laikykitės kairiau. Maždaug už 2,2 km pamatysite nuorodą link Puntuko brolio. Pasukę į kairę važiuokite žvyrkeliu maždaug 700 m, tada vėl sukite kairėn. Už maždaug 500 m aikštelėje palikę automobilį keliaukite iki Puntuko brolio.

Iš aikštelės važiuokite atgal, T formos sankryžoje pasukite į kairę , nuvažiavę apie 1,4 km, vėl sukite į kairę. Pavažiavę apie 700 metrų pasukite į kairę ir keliuku važiuokite dar apie 500. Prie informacinio stendo palikę automobilį leiskitė žemyn iki „Karalienės liūno“.

Atgal pavažiavę apie 500 m, pasukite į kairę ir važiuokite tiesiai. Pravažiavę Ažuožerius sukite į kairę. Nuvažiavę apie 5 km pamatysite nuorodą į Vetygalos atodangą. Aplanklę šią įspūdingą atodangą toliau pagrindiniu keliu važiuokite iki pamatysite kairėje pamatysite paukštyno korpusus.

Pasukite į kairę. važiuokite keliuku ir netrukus pasieksite Daumantų atodangą.

Aplankę Daumantų atodangą, grįžkitė į pagrindinį kelią ir važiuokite link Kavarsko. Važiuokite per Kavarską tiesiai, pravažiavę bažnyčią pamatysite nuorodą link šaltinio.

Aplankę šaltinį, važiuokite atgal iki dešinėje pusėje pamatysite nuorodą į Kurklius. Sukite į dešinę ir važiuokite tiltu per upę. Nuvažiavę apie 4,5 km ir pravažiavę autobusų stotelę sukite į dešinę. Šiuo keliu važiuokite maždaug 3,3 km. Pasiekę asfalto kelią sukite į dešinę. Maždaug už 3,3 km pamatysite nuorodą į Puntuko akmenį.

Aplankę jį, Šventuosius ąžuolus ir Medžių lajų taką, grįžkite į pagrindinį kelią ir važiuokite iki Anykščių. Žiedinėje sankryžoje išsukite pirmame išsukime ir važiuokite tiesiai. Už 1,3 T formos sankryžoje sukite į kairę, kitame posūkyje į dešinę. Važiuokite tiesiai – už maždaug 1 km maršruto pabaiga – ARP lankytojų centras.
Žemėlapis

Aplink Rubikius dviračiais

Trukmė 5 val.
Atstumas 17 km
Lankytinų vietų skaičius 4

Lengvas 4-5 valandų žiedinis maršrutas aplink Rubikių ežerą, prasidedantis ir pasibaigiantis šalia siauruko stotelės Rubikiuose. Maršrutą sudaro asfalto kelias, žvyrkeliai. Maršruto ilgis 17 km.

Pasirinkę šį maršrutą apvažiuosite Rubikių ežerą, kuris išskirtinis ne tik savo dydžiu, bet ir 16 salų. Visos salos turi originalius pavadinmus: Česnakinė, Bučinė, Varnagrotė ir t.t. Rubikių ežeras jungiasi su Dusyno, Limino ir Mūšėjaus ežerais, visi kartu jie patenka į Rubikių hidrografinį draustinį. Keliaudami maršrutu turėsite galimybę apžvelgti Rubikių ir Dusyno ežerų panoramą iš 15 metrų aukščio apžvalgos bokšto!

Stotelė – Mačionys. Nuo siauruko stotelės važiuokite į kairę. Sankryžoje sukite į dešinę ir važiuokite asfaltuotu keliu. Už maždaug 3,2 km pasieksite stovyklavietę, kur galėsite atsipūsti. Nuo stovyklavietės važiuokite toliau maždaug 2,3 km iki Mačionių kaimo.

Mačionys – Stotelė. Per Mačionių kaimą važiuokite tiesiai iki T formos sankryžos – sukite į dešinę. Šia kelio atkarpa važiuokite maždaug 5 km. Privažiuosite „Gradiali Anykščiai“, čia sukite į dešinę ir važiuokite maždaug 2,3 km. Sankryžoje sukite į dešinę. Maršruto pabaiga maždaug už 3 km.

Žemėlapis

Anykščių krašto atodangos

Trukmė 2 dienos
Atstumas 60 km
Lankytinų vietų skaičius 9

Sudėtingas vienos ar dviejų dienų maršrutas. Maršrutą sudaro asfalto kelias, žvyrkeliai, medinis takas, lauko keliukai.

Keliaudami šiuo maršrutu aplankysite įdomiausias parko atodangas, kuriose atsiveria net iki 400-500 mln. metų senumo sluoksniai, Anykščių „auksu“ vadinamo kvarcinio smėlio klodai.

Maršruto pradžia – Anykščių RP lankytojų centras. Čia siūlome aplankyti ekspoziciją. Toliau keliaukite Šventosios upės link, pasiekę „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir ikatingumo taką“ sukite į dešinę ir keliaukite taku iki jo pabaigos. Pasiekę Šeimyniškėlių gatvę sukite į kairę ir važiuokite maždaug 5 km link Niūronų. Pakeliui galite aplankyti Pavarių akmenį ir Pavarių liepą, literatūros klasiko J. Biliūno gimtąją sodybą. Niūronyse siūlome aplankyti Arklio muziejų. Už muziejaus sankryža, čia keliaukite tiesiai, kol pamatysite nuorodą link Variaus atodangos.

Aplankę atodangą grįžkite iki „Viešojo turizmo, aktyvaus poilsio ir sveikatingumo tako“. Taku važiuokite maždaug 3,8 km, kol privažiuosite pėsčiųjų tiltą per Šventosios upęs, persiveskite dviračius per tiltą, perėję gatvę, kilkite į kalną. Pasiekę kelią sukite į kairę ir važiuokite šiuo keliu iki Zaviesiškio (maždaug 10 km), pamatysite nuorodą „Vetygalos atodanga“.Aplankę šią atodangą grįžkite į pagrindinį kelią, šalia jo dviračių tako pradžia. Važiuokite taku maždaug 1,7 km, tada sukite į kairę kairėn (matyti paukštyno korpusai). Važiuokite keliuku maždaug 1,6 km Šventosios upės link, pasieksite Daumantų atodangą. Nuo atodangos grįžkite į pagrindinį kelią ir važiuokite Kavarsko link. Čia galite aplankyti Kavarsko tufų šaltinį. Grįžkite tuo pačiu keliu į Anykščius. Per miestą važiuodami pagrindiniu keliu pasieksite ARP lankytojų centrą.

Žemėlapis

Nuo Kolonijos kaimo iki Virintos žiočių

Trukmė 1 diena
Atstumas 16 km
Lankytinų vietų skaičius 2

Vienos dienos maršrutas nuo Kolonijos kaimo iki Virintos žiočių.

Maršruto pradžia nuo tilto per Virintą šalia Kolonijos kaimo (koordinatės (WGS) 55.404317, 25.105322). Trasa skrodžia Virintos kraštovaizdžio draustinį. Upės žemupio senslėnyje daug terasų, rėvų, slenksčių, upės vaga labai vingiuota (meandrinė), todėl šis maršrutas siūlomas ektremalaus plaukimo mėgėjams. Maršruto pabaiga – Virintos žiotys.

Žemėlapis

Anykščių krašto baidarių maršrutas

Trukmė 1-2 dienos
Atstumas 30 km
Lankytinų vietų skaičius N/A

Moderni Šventosios vandens turizmo trasos infrastruktūra suteikia galimybę derinti įvairias turizmo ir poilsio rūšis: aktyvų, pažintinį, sveikatingumo, istorinį ir kultūrinį turizmą.

Trasoje įrengta 20 prieplaukų prie stovyklaviečių, lankytinų objektų, atstumai iki jų bei kryptys nurodyti rodyklėse. Stovyklavietėse įrengtos pavėsinės, laužavietės, tualetai. Trasą įveikti galima ir per vieną dieną, tačiau siūlome keliauti dvi dienas, kadangi Šventosios slėnyje labai daug lankymui pritaikytų gamtos ir kultūros objektų!

Kelionės pradžia – Andrioniškio tiltas (WGS koordinatės: 55.595667, 25.049139). Plaukdami iki Anykščių miesto (apie 10 km) grožėsitės Šventosios senvagių hidrografinio, Variaus botaninio ir Elmės kraštovaizdžio draustinių vaizdais. Pasiekę Anykščių miestą priplauksite užtvaką.

ĮSPĖJIMAS: pasiekus Anykščių užtvanką būtina sustoti, išlipti į krantą ir persinešti plaukimo įrangą. Plaukti per užtvanką griežtai draudžiama!

Išsilaipinę ties užtvanka galite apžiūrėti netoliese esančias kultūros vertybes: A. Baranausko ir A.Vienuolio-Žukausko memorialinį muziejų, monumentines šių literatūros klasikų kompozicijas, aukščiausią Lietvuoje dvibokštę Šv. Mato bažnyčią (viename iš boktšų įrengta apžvalgos aikštelė, nuo kurios atsiveria įspūdinga Anykščių miesto panorama) ir kt.

Persikėlę per užtvanką plaukite toliau. Šioje atkarpoje jūsų laukia daug gamtos ir kultūros vertybių: Puntuko bei Puntuko brolio akmenys, Vetygalos ir Daumantų atodangos, vienas didžiausių Lietuvoje gėlo vandens šaltinių Karalienės liūnas, saugomi medžiai Anykščių šilelyje, Medžių lajų takas, Kavarsko tufų šaltinis ir kt.

Apsistoti nakčiai siūlome stovyklavietėje „3 kilometras“.

Kelionės pabaiga – Kavarsko užtvanka (maždaug 14 km nuo stovyklavietės).

Žemėlapis